2014 YDUS Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Yerleştirme Sonuçları Açıklanmıştır

YERLEŞTİRİLEN ADAYLARIN DİKKATİNE! 

Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastaneleri ile Bakanlık adına üniversitelere ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi yapılan adayların 11-24 Şubat 2014 tarihleri arasında (on iş günü) yapılacak kayıt işlemleri için gerekli olan evraka aşağıdaki linklerden ulaşılabilmektedir. 

Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastaneleri ile Bakanlık adına üniversitelere yerleştirilen adayların ekte ilan edilen müracaat evrakını, ilan edilen süre içerisinde Bakanlığımıza teslim etmeleri gerekmektedir. 

Başvurular aşağıdaki adrese, elden ya da posta ile (PTT veya diğer kargo şirketleri ile olabilir) yapılmalıdır. İlan süresi içinde Bakanlığımız kayıtlarına girmeyen müracaat evrakından Bakanlığımız sorumlu olmayacaktır. Evrakın Bakanlığa teslim edilmesi için son gün 24 Şubat 2015 saat 18:00 dir.

YABANCI UYRUKLULAR İÇİN ÖNEMLİ NOT: Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanelerine yabancı uyruklu kontenjanından ÖSYM’ce yerleştirme işlemi yapılan adayların müracaat evrakını; Sağlık Bakanlığı 'Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne ilan süresi içinde elden teslim etmeleri gerekmektedir:

ADRES:

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi; Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Mithatpaşa Cad. No:3; 06434 Sıhhiye / ANKARA

  1. Adayların, EK-1G ve EK-2’de yer alan dilekçe, belge ve beyanının süresi içinde Mithatpaşa Caddesi No:3  06434  Sıhhiye /ANKARA adresindeki Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Gelen Servisine şahsen veya posta ya da kargo yoluyla teslimi gerekmektedir.
  2. Hangi yolla teslim edilirse edilsin başvurunuz süresi içinde Balanlığımıza (Genel Evrak Gelen Servisine) ulaşmış olmalıdır. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Gelen Servisinde süresi içinde kayda girmemiş evrakın, posta ve kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.
  3. Yabancı uyruklu adayların gerekli belge ve beyan (EK-1Y) evrakını şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
  4. İlgili sınav dönemine ait kayıt işlemleri süresi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yapılan ilan tarihinden bir gün sonra başlar.

Adaylara önemle duyurulur.
ÖNEMLİ NOT:
Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Bakanlık adına üniversitelerde uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilen adayların dışındakiler yerleştirildikleri kuruma müracaat edecektir.

Tıp ya da diş hekimliği fakültelerine YÖK kadrosu ile yerleşenler yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklardır.

 

1-EK-1G (Genel Dilekçe Örneği) için tıklayınız.

2-EK-1Y (Yabancı Uyruklu Dilekçe Örneği) tıklayınız.

3-EK-2 (Askerlik, Sağlık ve Adli Sicil Durum Beyanı) tıklayınız. 

 

İLAVE SORULARINIZ İÇİN TEL:

(312) 585 1540

 

 

 

 

Web Counter