2016 - Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS)

EK-Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından 31 Ekim 2017'de Açıklanmıştır.

YERLEŞTİRİLMESİ YAPILMIŞ ADAYLARIN DİKKATİNE…

Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin Tıp Fakültesine uzmanlık eğitimi yapmak üzere ÖSYM tarafından ek yerleştirme işlemi yapılan adayların başvuru işlemleri 03 Kasım - 16 Kasım 2017 tarihleri arasında (on iş günü) aşağıda yer alan form dilekçe ile yapılacaktır.

  1. Adayların, Eğitime Başlama Dilekçesini (form 17a) aşağıdaki adrese APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir.
  2. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine süresi içinde ulaşmamış evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır. Başvuru için son tarih 16 Kasım 2017 saat 18:00'dir.
  3. Yabancı uyruklu adayların gerekli belge ve beyan evrakını şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. (form 17b)
  4. ÖSYM Başkanlığınca yapılan bu yerleştirme ile ilgili kayıt başvuru işlemleri 03 Kasım 2017 tarihinde başlamıştır.
  5. Uzmanlık eğitimine yerleştirilen adaylardan, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü atanma işlemi için Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu doldurulmasını istemektedir. (Yabancı uyruklulardan istenmemektedir.) Bu nedenle internet adresinden temin edilecek formun, 4 nüsha olarak bilgisayar ortamında doldurulması gerekmektedir. Doldurulan formun, herhangi bir İl Sağlık Müdürlüğünden onaylatıldıktan sonra eğitime başlama başvuru dilekçesine (form17a) eklenerek teslim edilmesi gerekmektedir.
    Not: Bu Formu doldurup göndermeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

 

SIK SORULAN SORULAR

ÖNEMLİ NOT:
Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerindeki uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilenler dışındaki adayların  yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.
Adaylara önemle duyurulur.

 

ADRES:

Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi

Genel Evrak Birimi

(Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü)

Üniversiteler Mah. 6001 Cad. No:9

06800 Çankaya/ANKARA

 

Başvuru Dilekçesi için link:

Eğitime Başlama Dilekçesi: (form 17a)

+

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu

 

Yabancı Uyruklular için Dilekçe: (form 17b)